2019-03-19 09:45  -  DB

Złoto i brąz młodziutkich siatkarzy Koszałka

Złoto i brąz młodziutkich siatkarzy Koszałka w IV Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym w Mini Siatkówce Chłopców WMZPS.

17 marca w Ełku odbył się turniej eliminacyjny w mini siatkówce Kinder+Sport, w którym wystartowały dwie nasze drużyny (UKS Koszałek Opałek 1 , UKS Koszałek Opałek 3) w kategorii ,,trójek", rocznik 2007 i młodsi.
Nasze zespoły bez problemu pokonały rywali w meczach grupowych oraz ćwierćfinałach.

Półfinały:
UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3 - SP3 UKS Trójka Gołdap;
UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1 - Kurian Volley Olsztyn 1.
Koszałek 3 gładko pokonał rywali z Gołdapi 2:0, natomiast Koszałek 1 po wyrównanym meczu przegrał w tie breaku.

Mecz o I miejsce:
UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3 - Kurian Volley Olsztyn 1.
W pierwszym secie Koszałek po bardzo dobrej grze wygrał pewnie partię. W drugim secie Węgorzewianie popełnili więcej błędów własnych i przegrali 14:16. W tie breaku szybko objęli prowadzenie i nie dali szans przeciwnikom.
I miejsce UKS Koszałek Opałek W-wo 3, skład: Kacper Sierakowski, Antoni Balewicz, Szymon Olechnowicz, Bartosz Kopiczko.

Mecz o III miejsce:
UKS Koszałek Opałek 1 - SP3 UKS Trójka Gołdap.
Cały mecz był pod kontrolą naszych siatkarzy i całe spotkanie wygrali 2:0.
III miejsce UKS Koszałek Opałek 1, skład: Olaf Szarmacher, Eryk Puzio, Filip Grzesiak, Michał Bagiński.

Przed nimi V (ostatni) turniej eliminacyjny w Elblągu, który odbędzie sie 13-14 kwietnia br.

Już dziś obie nasze drużyny zapewniły sobie awans do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego, w którym wystapi osiem najlepszych zespołów z najlepszym dorobkiem punktowym po turniejach eliminacyjnych.
W klasyfikacji generalnej Koszałek 3 jest na drugim, a Koszałek 1 na trzecim miejscu.
W Wojewódzkim Turnieju Finałowym chłopcy powalczą o awans do Mistrzostw Polski, z którego tylko dwie najlepsze drużyny otrzymają przepustkę.