2019-02-22 10:24  -  DB

Kinder+Sport Giżycko

Kinder+Sport Giżycko

W sobotę, 16 lutego w Giżycku, nasi siatkarze rozegrali III Turniej Eliminacyjny Kinder+Sport w Mini Siatkówce w kategorii trójek chłopców (3 zawodników + rezerwowy). 

Nasze drużyny w Giżycku:

Nasi chłopcy po rozgrywkach grupowych i ćwierćfinałach w półfinale trafili na siebie. Był to mecz pełen emocji, kluczem do sukcesu było to, kto pierwszy zapanuje nad tymi emocjami. Tutaj lepsi okazali się zawodnicy z Koszałka I i to oni wygrali mecz 2:1.

Koszałek III w meczu o trzecie miejsce, będący jeszcze myślami meczu półfinałowego, nie poradził sobie z drużyną z Gołdapi (liczba błędów własnych i bojaźliwość nie pozwoliła im zaprezentowania swoich umiejętności), ostatecznie zajmując czwarte miejsce (najniższe jak do tej pory).

Koszałek I - w meczu finałowym turnieju, po walce przegrali z faworytem zawodów Warmią, ale pokazali, że wolą walki i pozytywnymi emocjami można osiągnąć wiele. Ostatecznie uplasowali się drugim miejscu (najwyższa lokata, jak do tej pory).

Turniej dla młodziutkich siatkarzy był wielką nauką i doświadczeniem. Zobaczyli i odczuli na sobie, jak wielką rolę odgrywają emocje sportowe, i że mimo posiadanych umiejętności, to one decydują o osiągnięciu sukcesu.

Klasyfikacja końcowa III Turnieju Kinder+Sport w Mini Siatkówce (pierwsza ósemka):

  1. Warmia
  2. UKS Koszałek Opałek Węgorzewo I
  3. SP3 UKS Trójka Gołdap
  4. UKS Koszałek Opałek Węgorzewo III
  5. Kurian Volley Olsztyn
  6. AZS UWM Olsztyn
  7. SP2 Nowe Miasto Lubawskie
  8. AZS UWM Olsztyn II

W klasyfikacja generalnej po trzech turniejach, nasi chłopcy bardzo wysoko, tabela pierwszej ósemki - kliknij tutaj

Przed nimi zostały dwa turnieje eliminacyjne (Ełk i Elbląg). Po wszystkich turniejach, pierwsze osiem zespołów w klasyfikacji generalnej uzyska awans do turnieju finałowego, gdzie stawką będzie udział w Mistrzostwach Polski Kinder+Sport. Do mistrzostw awansują dwie drużyny z województwa.

Galeria:


Kinder+Sport Giżycko obrazek 1
Kinder+Sport Giżycko obrazek 2
Kinder+Sport Giżycko obrazek 3
Kinder+Sport Giżycko obrazek 4