2018-12-17 11:44  -  DB

Siatkarki klubu w szkolnych rozgrywkach

Siatkarki klubu w szkolnych rozgrywkach

Nasze siatkarki poza klubem mocno wspierają reprezentacje szkół i odnoszą sukcesy


Dnia 17.12.2018 roku siatkarki węgorzewskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 uczestniczyły w półfinałach wojewódzkich w piłce siatkowej dziewcząt rocznik 2003-2005, które odbyły się w Olsztynie. Było o co walczyć, ponieważ tylko I i II miejsce awansowało do ścisłej szóstki Finałów Województwa. Dziewczęta zapewniły sobie II miejsce wygrywając z SP4 Olsztyn 2:0 , a ustępując miejsca SP311 Olsztyn. Należy przypomnieć , że drużyna w składzie: Aleksandra Wyrzykowska , Kinga Junko , Sara Pietnoczka , Dominika Romanowska , Monika Baran , Katarzyna Mazek , Wiktoria Kłoniecka , Natalia Jankowiak , Oliwia Kowalewska zdobyła już tytuł Mistrza Województwa w turnieju " Moje Boisko Orlik" rozegranym dnia 23.11.2018r. w Giżycku.  Nasze dziewczęta odnoszą w tym roku pasmo zasłużonych sukcesów. Aby dojść do Półfinałów Województwa , musiały rozegrać zawody rejonowe , w których pokonały drużynę z SP7 Bartoszyce , Gimnazjum Kętrzyn , SP Kętrzyn , SP Górowo Iławeckie. Opiekunem naszych siatkarek była Urszula Jańczuk.

Gratulacje i ogromne brawa!!!


źródło


W dniu 17.12.2018r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyły w Półfinale Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który odbył się w hali „Urania” w Olsztynie. Nasze mistrzynie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, wystąpiły w składzie: Aleksandra Miazga, Aleksandra Kuć, Katarzyna Traczyk, Natalia Kisielewska, Martyna Pacewicz, Roksana Szymczuk, Jagoda Balewicz, Wiktoria Garwacka, Aleksandra Sock, Dominika Szram i Maja Sawicz.

Po ciężkich bojach panie uległy zespołom z Olsztyna (LO „Chemik” i LO IV) natomiast w kolejnym spotkaniu pokonały 2:0 odwieczne rywalki z ZSP 2 Bartoszyce i zajęły III miejsce w 1 regionie.

Miłym akcentem wizyty w Olsztynie było spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem  - polskim siatkarzem, grającym na pozycji libero, reprezentantem Polski (1998 − 2017), komentatorem i ekspertem Polsatu Sport, złotym medalistą Mistrzostw Świata w 2014r.

źródło