2020-11-09 11:20  -  admin

Debiut w lidze wojewódzkiej za nami

Debiut w lidze wojewódzkiej za nami

Siatkarze naszego klubu rozegrali swoje pierwsze mecze w Lidze Wojewódzkiej Młodzików na wyjeździe w Elblągu z drużyną IKS Atak Elbląg (mecz i rewanż, do dwóch setów wygranych). W tych spotkaniach nasza drużyna nie była faworytem, przeciwnicy, to głownie zawodnicy z rocznika 2006, nasz zespół to 2007 i 2008. 

Pierwsze spotkanie: otwarcie pierwszego seta było bardzo udane, objęliśmy prowadzenie i mieliśmy nawet przewagę pięciu punktów, niestety nie wystarczyło to na zwycięstwo i ulegliśmy starszym i bardziej doświadczonym zawodnikom z Elbląga 20:25. Drugi set to dominacja mocniejszych fizycznie przeciwników, szczególnie w elemencie zagrywki, którą rozbili naszą drużynę, set przegrany do 9. Całe spotkanie 0:2.

Mecz rewanżowy: to całkiem inna odsłona, chłopcy momentami grali jak równy z równym, niestety, sporo błędów własnych, zwłaszcza w drugich partiach setów, nie pozwoliły osiągnąć sukcesu. Mecz przegrany 0:2 (18:25; 17:25).

Mimo przegranych spotkań z IKS Atak wyjazd należy uznać za udany, zdobyliśmy cenne doświadczenia, których nam brakuje, nawiązywaliśmy walkę z przeciwnikiem starszym, mocniejszym fizycznie i bardziej doświadczonym.

Następne mecze rozegramy 15 listopada 2020 roku w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo z KS Kurianvolley Absolwent Olsztyn, bez udziału publiczności (ze względu na obecną sytuację w kraju mecze mogą nie odbyć się lub będą rozegrane z inną drużyną, być może na wyjeździe). Postaramy się przeprowadzić transmisję online (tak jak zrobiliśmy to w Elblągu - podziękowania dla OSiR Węgorzewo oraz panu Kamilowi Hałuszce, za udostępnienie sprzętu oraz obsługę).

Skład zespołu w Elblągu:

Krzysztof Bacewicz, Michał Bagiński, Antoni Balewicz, Kacper Butrym, Filip Grzesiak, Szymon Olechnowicz, Kacper Sierakowski, Olaf Szarmacher, trener Dariusz Balewicz