2019-12-09 15:12  -  DB

Mława zdobyta w minisiatkówce czwórek chłopców

Koszałek bezkonkurencyjny w Turnieju Mikołajkowym Zawkrze Cup 2019 w Mławie

W Mławie, 8 grudnia odbył się turniej mikołajkowy w minisiatkówce chłopców w kat. czwórek . Udział wzięło osiem drużyn, w tym dwie z węgorzewskiego klubu Koszałek Opałek.

Bezkonkurencyjną ekipą okazali się chłopcy z Koszałka (Kacper Sierakowski, Michał Bagiński, Szymon Olechnowicz, Antoni Balewicz, Krzysztof Bacewicz) wygrywając gładko wszystkie mecze w grupie oraz w fazie finałowej zdobywając główne trofeum zawodów.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, każda grupa grała systemem „każdy z każdym” jednego seta do 25 punktów.

Nasze dwie drużyny były w jednej grupie, niestety drugiemu zespołowi nie udało się wyjść z grupy (dwa zespoły awansowały do finału), zajmując ostatecznie trzecie miejsce wygrywając jeden mecz i przegrywając dwa. Pozostała im walka o miejsca 5 – 8. Chłopcy w następnej fazie odnieśli dwa zwycięstwa i jedną porażkę, co dało im w efekcie końcowym 6 miejsce (skład: Filip Grzesiak, Olaf Szarmacher, Eryk Puzio, Oliwier Puzio, Kuba Orszewski).

W fazie finałowej Koszałki rozbiły wszystkie drużyny, dominując na boisku we wszystkich elementach gry. Żaden przeciwnik nie zdołał ugrać więcej niż 12 punktów w secie.

Podsumowując –zdobyliśmy kolejne doświadczenia meczowe przed pierwszym wojewódzkim turniejem eliminacyjnym w minisiatkówce, który odbędzie się już 15 grudnia w Kętrzynie.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie i doping podczas turnieju, Gminie Węgorzewo oraz Starostwu Węgorzewskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu.