2019-05-20 09:56  -  DB

Awans siatkarzy do Mistrzostw Polski!

Awans siatkarzy do Mistrzostw Polski!

Awans siatkarzy Koszałka do Finałów Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce w kategorii „trójek” chłopców - Zabrze, 24-26 czerwca 2019 roku.


Skład - Kacper Sierakowski, Antoni Balewicz, Szymon Olechnowicz, Bartosz Kopiczko.
Trenerzy - Paweł Mazek, Olga Mazek, Dariusz Balewicz.


W Barczewie,19 maja rozegrany został Finał Wojewódzki Kinder+Sport dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowały dwie nasze drużyny w kategorii „trójek”, które wywalczyły sobie prawo startu w turniejach eliminacyjnych (pięć turniejów), zajmując w klasyfikacji generalnej drugie (Koszałek III) i trzecie miejsce (Koszałek I).

W fazie grupowej nasze zespoły znalazły się w jednej grupie. Koszałek III wyszedł z pierwszego miejsca (wygrywając wszystkie mecze po 2:0 - AZS UWM Olsztyn 1, SP 2 Nowe Miasto Lubawskie, Koszałek I), natomiast Koszałek I z drugiego miejsca ulegając tylko kolegom.

Półfinały (obarczone wielkim stresem, zwycięscy tych meczów zapewniali sobie awans do Mistrzostw Polski), które rozegrane zostały na krzyż (pierwsze miejsce z grupy A z drugim miejscem z grupy B i odwrotnie).

Koszałek I po dobrym meczu uległ 0:2 z Warmią (jak się później okazało, niepokonaną drużyną w całych rozgrywkach, zarówno w finałach, jak i turniejach eliminacyjnych).

Koszałek III pokonał 2:0 Kurianvolley Olsztyn 1. Tylko w pierwszym secie przeciwnicy nawiązali walkę i było naprawdę ciężko z nimi wygrać. Natomiast w drugim secie, nasi zawodnicy nie dali żadnych szans i gładko pokonali rywali, uzyskując AWANS do Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce Kinder+Sport!!!

Na otarcie łez, Koszałek I walczył o trzecie miejsce. Niestety, po dramatycznej,wyrównanej, pełnej emocji grze ulegli przeciwnikom (Kurianvolley Olsztyn 1) i ostatecznie zakończyli finały na czwartym miejscu w województwie.
Skład - Filip Grzesiak, Eryk Puzio, Michał Bagiński oraz Olaf Szarmacher.

W meczu finałowym o mistrzostwo województwa Koszałek III przegrał z Warmią 0:2, zostając jednocześnie wicemistrzami.

Oceniając zawody i grę w finale naszych chłopców w skrócie - kluczem do zwycięstw było pokonanie stresu,który spychał umiejętności zawodników na drugie miejsce, a które przecież posiadają.

Klasyfikacja końcowa:
Złoto - Warmia /awans do MP/
Srebro - UKS Koszałek Opałek Węgorzewo III /awans do MP/

Brąz - Kurianvolley Olsztyn 1
4 miejsce - UKS Koszałek Opałek I
miejsca 5-8:
Kurianvolley Olsztyn 2
AZS UWM Olsztyn 1 
SP 2 Nowe Miasto Lubawskie
SP 3 UKS Trójka Gołdap

Gratulujemy i powodzenia w Zabrzu.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Olechnowiczowi i Dariuszowi Puziowi za pomoc przy treningach.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie naszych zawodników podczas turniejów eliminacyjnych oraz finału.

Szczególnie dziękujemy samym zawodnikom, którzy włożyli całe swoje serce i ciężką pracę w treningach.
Dziękujemy oczywiście ich trenerom.