2019-04-24 16:09  -  DB

V turniej eliminacyjny - Elbląg 14.04.2019

Zakończone Eliminacje Turnieju Kinder+Sport w mini siatkówce Chłopców.

14 kwietnia w Elblągu odbył się V /ostatni/ Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce Kinder+Sport.
W zawodach wzięły udział dwie nasze drużyny w kat. trójek /rocznik 2007 i młodsi/. Nasi zawodnicy bez problemu awansowali do półfinałów.
W półfinałach Koszałek III pokonał Kurian Volley Olsztyn, natomiast Koszałek I uległ Warmii.

Mecz o pierwsze miejsce:
Koszałek III - Warmia - było bardzo blisko zwycięstwa, w tie breaku mieliśmy trzy piłki meczowe, niestety to rywal okazał się lepszy i wygrał całe spotkanie 2:1 /12:15; 15:12; 10:8/.

Mecz o trzecie miejsce:
Koszałek I - Kurian Volley Olsztyn - był to bardzo emocjonujący mecz, stojący na wysokim poziomie, który wygrali nasi zawodnicy 2:0.

Miło nam poinformować, że do Finału Wojewódzkiego Kinder+Sport (w finale wojewódzkim zagra osiem najlepszych drużyn wyłonionych w turniejach eliminacyjnych) , który odbędzie się 19.05.2019 w Barczewie zakwalifikowały się dwie drużyny chłopców  UKS Koszałek Opałek w kategorii „3”  :

• z drugiego miejsca - 43 pkt.: Kaceper Sierakowski, Antoni Balewicz, Szymon Olechnowiczi. Bartosz Kopiczko.

• z trzeciego miejsca 40 pkt.: Olaf Szarmacher, Filip Grzesiak, Eryk Puzio, Michał Bagiński.

Do finałów ogólnopolskich w Zabrzu dostaną się Mistrz i Wicemistrz Województwa.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom /które również startowały/ i zawodnikom biorącym udział w turniejach za wspaniałe występy i godne reprezentowanie naszego klubu.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników i dziękujemy serdecznie trenerom: Pawłowi Mazkowi, Oldze Mazek i Dariuszowi Balewiczowi oraz Panu Dariuszowi Puziowi, Stanisławowi Olechnowiczowi za pomoc w treningach.