2021-03-19 11:50  -  db

Kończymy ligę na piątym miejscu

W lidze wojewódzkiej młodzików, po fazie zasadniczej zajęliśmy piąte miejsce.

Zabrakło niewiele by walczyć o medale w wojewódzkim turnieju finałowym (cztery pierwsze drużyny ligi).

Niestety pechowo w fazie zasadniczej, jak się okazało, podczas rywalizacji z KS Kurianvolley Absolwent Olsztyn, nasz podstawowy zawodnik Michał Bagiński na samym początku pierwszego meczu doznał kontuzji, co bardzo osłabiło drużynę.
Mecz pierwszy przegraliśmy 0:2 po ciężkiej walce, w rewanżu kontuzjowany zawodnik zgłosił chęć gry, by wesprzeć drużynę. Widać było jednak, że zawodnik odczuwał kontuzję. Mimo tego wygrywamy rewanż 2:1.
Jak się później okazało, były to bardzo ważne spotkania, kontuzja, przegrana w pierwszym meczu, stracony set w drugim spotkaniu były na wagę awansu do turnieju finałowego. Absolwent dzięki takiej sytuacji zajął czwarte miejsce i prawo gry w turnieju finałowym.

Mieliśmy również szansę w spotkaniach z SMS Ostródą, gdzie z liderem tabeli mogliśmy odnieść zwycięstwa. Oba mecze przegrane 1:2 (jako jedyni w fazie zasadniczej „urwaliśmy” sety liderowi).

Chłopcy zrobili wielki progres w sezonie, w finale wojewódzkim na pewno pokazaliby się z jak najlepszej strony.

Pozostała nam walka w małym finale o miejsca V-VII . Siatkarze Koszałka bez problemu wygrywają swoje mecze i zajmują ostatecznie piąte miejsce w lidze wojewódzkiej młodzików rocznik 2006 i młodsi.

Nasza drużyna to rocznik 2007 i młodsi (w obecnym sezonie grali głównie zawodnicy z rocznika 2006), więc w następnym sezonie mamy realne szanse na sukces końcowy.